ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8269390
*
nr 826 9390
Spegel
1920-tal, höjd: 106 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2013
kl 20:41:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 15:15:53
1
100 kr
13/5 19:21:15
2
400 kr
13/5 20:20:34
3
200 kr
13/5 20:21:17
4
400 kr
13/5 20:22:10
4
700 kr
13/5 20:24:06
5
500 kr
13/5 20:25:05
5
700 kr
13/5 20:26:40
5
800 kr
13/5 20:36:13
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 826 9390
Spegel
1920-tal, höjd: 106 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 15:15:53 | 1 | 100 kr |
13/5 19:21:15 | 2 | 400 kr |
13/5 20:20:34 | 3 | 200 kr |
13/5 20:21:17 | 4 | 400 kr |
13/5 20:22:10 | 4 | 700 kr |
13/5 20:24:06 | 5 | 500 kr |
13/5 20:25:05 | 5 | 700 kr |
13/5 20:26:40 | 5 | 800 kr |
13/5 20:36:13 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27